Aliodija Ruzgaitė. Prisiminimų blyksniai(1)
Aliodija Ruzgaitė (g. 1923) baleto menui atidavė daugiau kaip septynis gyvenimo dešimtmečius nuo tada, kai Kauno Valstybės teatre susižavėjo pirmuoju lietuvišku baleto spektakliu – Leo Delibo „Kopelija“. Aukšta, išlaki kaip graikų deivė, temperamentingų, aistringų charakterinių vaidmenų atlikėja scenos karjerą pradėjo dramatiškais 1940 metais. Aliodija Ruzgaitė buvo viena iš tų, kurių fanatiško pasiaukojimo šokio menui dėka buvo atkurtas tremčių ir emigracijos sunaikintas Lietuvos baleto bran…
4.49

Aliodija Ruzgaitė. Prisiminimų blyksniai

Aliodija Ruzgaitė. Prisiminimų blyksniai

Knygą Aliodija Ruzgaitė. Prisiminimų blyksniai


Leidėjas:

Išleista: 2010

Puslapiai: 244

ISBN: 9789986167730

Formatas: 26,5 x 21 cm, kieti viršeliai

Kalba: Lietuvių

Trumpas knygos Aliodija Ruzgaitė. Prisiminimų blyksniai aprašymas

Aliodija Ruzgaitė (g. 1923) baleto menui atidavė daugiau kaip septynis gyvenimo dešimtmečius nuo tada, kai Kauno Valstybės teatre susižavėjo pirmuoju lietuvišku baleto spektakliu – Leo Delibo „Kopelija“. Aukšta, išlaki kaip graikų deivė, temperamentingų, aistringų charakterinių vaidmenų atlikėja scenos karjerą pradėjo dramatiškais 1940 metais.

Aliodija Ruzgaitė buvo viena iš tų, kurių fanatiško pasiaukojimo šokio menui dėka buvo atkurtas tremčių ir emigracijos sunaikintas Lietuvos baleto branduolys. Beveik tris dešimtmečius scenoje žiūrovus žavėjusi solistė antra tiek atidavė Lietuvos baletui kaip pedagogė.

Tarp savo profesijos atstovų Aliodija Ruzgaitė – išskirtinio išsilavinimo ir erudicijos  asmenybė, diplomuota filologė ir teatrologė, baleto kritikė ir istorikė. Pirmoji Lietuvos publikos pažintis su pasaulio šiuolaikinio šokio naujienomis kelis dešimtmečius įvykdavo daugiausia šios švietėjos pastangomis: ji yra parašiusi triss, daugybę straipsnių, bendradarbiauja su enciklopedijų leidėjais, dosniai dalijasi asmeninės bibliotekos, videotekos, nuotraukų kolekcijos lobiais.

Gyvenimą paskyrusi Lietuvos baletui, rašiusi apie didžiuosius Lietuvos ir pasaulio baleto šokėjus, Aliodija Ruzgaitė šioje knygoje dalijasi prisiminimais. Juose atsiskleidžia ne tik prieškario Kauno Laisvės alėjoje prasidėjusi mergaitės iš inteligentų šeimos didžioji gyvenimo promenada, bet ir įspūdinga žymiausių Lietuvos ir pasaulio baleto šokėjų, choreografų galerija – skaitant knygą kartais atrodo neįtikėtina, kad per vieno žmogaus gyvenimą įmanoma susitikti su šitiek pasaulinių garsenybių.

Tais laikais, kai mūsų žiniasklaidoje nebūdavo žinomų žmonių privačiam gyvenimui skirtų puslapių, Aliodija Ruzgaitė Lietuvoje buvo viena iš nekarūnuotų mados ir stiliaus karalienių. Net sezono pradžia pajūryje būdavo neoficialiai skelbiama tada, kai į savo mylimą Palangą vasaroti atvažiuodavo Aliodija Ruzgaitė.

Šiuolaikinės žvaigždės ir žvaigždutės iš Aliodijos Ruzgaitės galėtų pasimokyti kuklumo, jos prisiminimų blyksniuose nėra vietos savigyrai, tad visą šios asmenybės šviesą knygoje padeda atskleisti kolegų ir bičiulių pasakojimai – tarsi draugų reveransas Aliodijai.

Leave a Reply