Augink pats. Vaisiai ir uogos

Augink pats. Vaisiai ir uogos

Knygą Augink pats. Vaisiai ir uogos


Leidėjas:

Išleista: 2012

Puslapiai: 352

ISBN: 9789955212874

Versijos kodas: PT.

Formatas: 20 x 24 cm, kieti viršeliai

Kalba: Lietuvių

Vertėjas: Jovita Staškevičiūtė, Aistė Danielė Manusadžianaitė

Trumpas knygos Augink pats. Vaisiai ir uogos aprašymas

„Ši atvers vartus į „svajonių sodą“, kurį kiekvienas gali susikurti prie savo namų. Tai – savotiškas žinynas, kuriame ir pradedantysis, ir patyręs sodininkas ras jam reikiamų žinių, sužinos, kaip pasirinkti vaismedžius ir vaiskrūmius turint nedidelį mėgėjišką sklypą arba įveisiant pramoninį sodą, kaip užsiauginti vaisių vazonuose arba induose (terasose ar kitose nuo šalčių ir vėjų apsaugotose vietose).

Skaitytojai susipažins ne tik su tradiciniais sėklavaisiniais, kaulavaisiniais, uoginiais, bet ir rečiau auginamais mūsų klimato sąlygomis tropiniais, citrusiniais bei riešutiniais augalais, ras informaciją apie jų auginimą, dauginimą bei su jais susijusias problemas. Jų gali kilti auginant netradicinius sodo augalus, kurie mūsų krašte gali blogiau žiemoti, vėliau derėti. Todėl šiems augalams turi būti parinktos saulėtos, šiltesnės sklypo vietos, apsaugotos nuo vyraujančių vėjų, vėliau derančios veislės, sodinimo terminai, neužmirkstanti, tinkamos mechaninės sudėties dirva.

Šioje knygoje detaliai išaiškinti sodo augalų dauginimo būdai, sodinimo technologijos (sodinimo būdai, gylis, rišimas), priežiūros darbai (laistymas, tręšimas, mulčiavimas, apsaugos priemonės nuo šalnų, paukščių ir kt.). Sodininkai mėgėjai sužinos, kaip atjauninti senus vaismedžius, ką daryti, kad vaismedžiai derėtų kiekvienais metais (nepramečiautų), perpras vaismedžių vainikų formavimo ir genėjimo principus. Iš didelio Europoje auginamų veislių sąrašo galės pasirinkti vaisinių bei uoginių augalų veisles, kurių vaisiai tinka šviežiam vartojimui, laikymui bei perdirbimui.

Leidinyje aprašyti svarbiausi kalendoriniai darbai kiekvienam sodo augalui nuo vasario iki lapkričio mėnesio, pateikta naudingų patarimų, kaip apsaugoti sodo augalus nuo kenkėjų, ligų, bei aprašyta maisto medžiagų trūkumo požymiai ir daugybė kitokių sodo puoselėjimo paslapčių.“

Dr. Liudmila Kmitienė,

Aleksandro Stulginskio universiteto

Sodininkystės ir daržininkystės katedros docentė

Leave a Reply