Išijo velnias

Išijo velnias

Knygą Išijo velnias


Leidėjas:

Išleista: 2005

Puslapiai: 160

ISBN: 9789955601609

Formatas: 13,8 x 1,4 x 20,9 cm, minkšti viršeliai

Kalba: Lietuvių

Trumpas knygos Išijo velnias aprašymas

Kasdienis, toli gražu netobulas, pasaulis romano „Išijo velnias" veikėjams spendžia elementarius spąstus, į kuriuos nori ar ne, vis vien pakliūsi, nes čia viskas glaudžiai susiję, čia realus gyvenimas. Gyvenimas, kupinas įtampos, romantiškos ir greta absurdiškos meilės scenų, nusivylimų ir išsiskyrimų, kartais nepalieka jokių iliuzijų gyventi geriau vieniems pagrindinių veikėjų – Emiliui ir Loretai Ramzams. Jie patiria smūgį po smūgio iš tų žmonių, kurie lengva širdžia pasirenka juos amžina auka.

Romano veiksmas apima visą dešimtmetį, kuris yra lemtingas ir naujo verslo kūrėjams, ir idealistams. Mezgasi drastiški santykiai tarp jų ir naujųjų verslininkų, kuriami planai ne pagal išgales, žmonės čia tarsi po padidinamuoju stiklu. Į savo knygos herojus autorė žiūri be sentimentų, groteskiškai kuria trapius ir grubius jų paveikslus, sutelkia dėmesį į žmonių psichologiją, aštrius tarpusavio konfliktus. Romanas suaustas iš veiksmo, kuriame dominuoja žmonių jausmai, jų meilė ir aistra, kurią kiekvienas išgyvena savaip. Visi šios knygos herojai kaip atskiri pasauliai su savo mintimis, viltimis, savais rūpesčiais, veiksmų logika.

Nors ir fragmentiškas, romanas patraukia veiksmo intensyvumu, gebėjimu per kelių šeimų likimus koncentruotai atkurti ironišką visos šalies „nacionalinių ypatumų" modelio šaržą.

Leave a Reply