Karolio Didžiojo gyvenimas(0)
Karolis Didysis yra vienas iš nedaugelio valdovų, kuriems istorikai ryžosi suteikti ,,Didžiojo" prievardį: nuo Konstantino Didžiojo iki Vytauto Didžiojo tokius rastume tik kelis. Visus šiuos skirtingu laiku gyvenusius valdovus sieja ne tiek valdymo panašumas, kiek ilgalaikis jų žygių atminimas bei jų vardo atsikartojimas aktualiuose dabarties kontekstuose. Karolis Didysis susilaukė išties įspūdingo pomirtinio ,,gyvenimo", atnešusio jam pavyzdinio Viduramžio valdovo ir pastarąją šimtmetį aktuali…
4.31

Karolio Didžiojo gyvenimas

Karolio Didžiojo gyvenimas

Knygą Karolio Didžiojo gyvenimas


Leidėjas:

Išleista: 2005

Puslapiai: 128

ISBN: 9789955656074

Formatas: 13 x 20 cm, minkšti viršeliai

Kalba: Lietuvių

Vertėjas: Mintautas Čiurinskas

Trumpas knygos Karolio Didžiojo gyvenimas aprašymas

Karolis Didysis yra vienas iš nedaugelio valdovų, kuriems istorikai ryžosi suteikti ,,Didžiojo" prievardį: nuo Konstantino Didžiojo iki Vytauto Didžiojo tokius rastume tik kelis. Visus šiuos skirtingu laiku gyvenusius valdovus sieja ne tiek valdymo panašumas, kiek ilgalaikis jų žygių atminimas bei jų vardo atsikartojimas aktualiuose dabarties kontekstuose. Karolis Didysis susilaukė išties įspūdingo pomirtinio ,,gyvenimo", atnešusio jam pavyzdinio Viduramžio valdovo ir pastarąją šimtmetį aktualizuotą ,,Europos tėvo" šlovę.

Šioje knygoje skelbiama seniausia Karolio Didžiojo biografija – lotyniškas originalo tekstas ir lietuviškas vertimas, taip pat platus įvadinis straipsnis ir paaiškinimai, atspindintys naujausius istorinius tyrinėjimus.

Leave a Reply