Nelaisvės formos. Almanto Samalavičiaus pokalbiai apie ekonomiką, miestokūrą ir krizes

Nelaisvės formos. Almanto Samalavičiaus pokalbiai apie ekonomiką, miestokūrą ir krizes

Knygą Nelaisvės formos. Almanto Samalavičiaus pokalbiai apie ekonomiką, miestokūrą ir krizes


Leidėjas:

Išleista: 2014

Puslapiai: 284

ISBN: 9786098003109

Versijos kodas: PT.

Formatas: 15 x 21 cm, minkšti viršeliai

Kalba: Lietuvių

Trumpas knygos Nelaisvės formos. Almanto Samalavičiaus pokalbiai apie ekonomiką, miestokūrą ir krizes aprašymas

Ar šiuolaikinė visuomenė įstengs išsivaduoti iš globalizacijos pančių, kad imtų kurti tokį pasaulį, kuris būtų geresnė vieta gyventi?

Almanto Samalavičiaus pašnekovai – iškilūs, neordinariai mąstantys, tarptautiniu mastu pripažinti ekonomistai ir sociologai, urbanistai ir architektai, filosofai ir teologai, klimato kaitos analitikai ir rašytojai – analizuoja dabarties pasaulį purtančių krizių istorines ištakas ir priežastis, svarsto, kaip jas įveikti, kas padėtų išvengti pragaištingų padarinių, aptaria žmonijos tolesnės raidos perspektyvas.

Šių pokalbių dalyviai nesiūlo utopinių projektų, neperša totali(tari)nių vizijų, tiesiog kviečia kritiškai apmąstyti modernybės įtvirtintus mitus, pasigilinti į socialinių negandų ištakas.

Suvokę sisteminio smurto priežastis, galėsime tiek globaliu, tiek lokaliu lygmeniu kurti humaniškesnius santykius, kad pereitume prie gyvensenos, grindžiamos socialiniu teisingumu, jautrumu aplinkai, moralinėmis, etinėmis ir estetinėmis vertybėmis.

Ne tik Lietuvos, bet ir viso Baltijos regiono kontekste "Nelaisvės formos. Almanto Samalavičiaus pokalbiai apie ekonomiką, miestokūrą ir krizes" tai pirmoji, nagrinėjanti tokį platų gyvybiškai svarbių temų, sudėtingų nūdienos problemų spektrą, geografiškai aprėpianti net tik Europą, bet ir Aziją, Šiaurės Ameriką.

Leave a Reply