Oginskis

Oginskis

Knygą Oginskis


Originalus pavadinimas: Oginski

Leidėjas:

Išleista: 2015

Puslapiai: 155

ISBN: 9789955165606

Versijos kodas: PT.

Formatas: 14 x 21 cm, minkšti viršeliai

Kalba: Lietuvių

Vertėjas: Juga Brastavičiūtė

Trumpas knygos Oginskis aprašymas

Kunigaikštis Mykolas Kleopas Oginskis (1765-1833) šiandien visoje Europoje žinomas kaip išskirtinė talentinga asmenybė, kompozitorius, sukūręs daug melodingų polonezų, romansų, mazurkų ir maršų. Jo polonezas „Atsisveikinimas su Tėvyne" toks populiarus, kad Oginskis kartais vadinamas „vieno kūrinio fenomenu".

Knygoje „Oginskis" aprašomas ne tik muzikinis garsiosios giminės palikimas. Oginskiai bendravo su tokiomis asmenybėmis, kaip karalius Stanislovas Augustas, imperatorė Jekaterina, caras Aleksandras, Napoleonas Bonapartas. M. K. Oginskis visada didžiavosi tiek lenkiškomis, tiek lietuviškomis savo šaknimis, buvo garsus valstybės veikėjas, Abiejų Tautų Respublikos diplomatas, kariškis. Ši jo veikla atskleidžiama XVIII a. pab.-XIX a. pr. sudėtingų istorinių įvykių fone.

Knygos autorius Iwo Zaluski (Ivas Zaluskis) – M. K. Oginskio dukters Amelijos provaikaitis. Jis gimė 1939 m. Krokuvoje, dabar gyvena Didžiojoje Britanijoje, yra rašytojas, kompozitorius, dėstytojas ir pianistas. Jis ne tik tęsia muzikines šeimos tradicijas, bet ir išsamiai tyrinėja garsiosios Oginskių dinastijos istoriją ir kūrybinį palikimą. Yra parašęs knygų apie muziką ir jos kūrėjus, viena jų ("Oginskių genas") išversta ir į lietuvių kalbą. Iwo Zaluski ne kartą lankėsi ir koncertavo Lietuvoje.

Leave a Reply