Pirmyn per aplink

Pirmyn per aplink

Knygą Pirmyn per aplink


Leidėjas:

Išleista: 2015

Puslapiai: 168

ISBN: 9789986314622

Versijos kodas: PT.

Formatas: minkšti viršeliai

Kalba: Lietuvių

Trumpas knygos Pirmyn per aplink aprašymas

Grįžę iš pietų kraštų, du maži berniukai kartu su tėvais likusią atostogų dalį leidžia pas senelis. Gyvena tai priemiesčio sodų name, retkarčiais bute, keliauja po apylinkes, meškerioja, grybauja – lyg ir nieko nenutinka. Jei ne seneliai, kurie visai paprastus dalykus padeda vaikaičiams pamatyti kitaip – reikia juk mažuosius pririšti prie protėvių gyventų vietų, prie žemės, kurios ilgėtųsi, pasekti sakmes, kurias, vėliau jie sektų savo vaikams, o tie vėl saviesiems.

Tai pasakojimai apie vaikus tiems, kurių namuose yra vaikų, kurie turi kartu ar tolėliau gyvenančius senelius. Paprasta vasaros kasdienybė be kompiuterinių žaidimų, išmaniųjų telefonų, mažai ir interneto – tokios atostogos pas senelius. Ir nors mažieji vaikaičiai dabar dedasi esą labai gudrūs, pranašesni ne tik už senelius, bet ir tėvus!, kaip tik senelių drąsos ir išminties labai reikia tiems gudruočiams. Seneliams (ir tėvams t.p.) privalu papasakoti apie būtąjį laiką, parodyti jo realijas, žmones, kad vaikai suvoktų, jog dar jų negyventas laikas nėra tuščias, kad jie – tąsa tos būties, kurioje taip arti buvo ir tikra žemė, laukų ir namų dvasios. Kad jie pajustų, jog modernių žaidimų virtuali erdvė su naujais herojais neturi kvapo, paslapties subtilumo. Net žvaigždės, tos svaiginančios begalybės akys, ir tos ten virsta tik gąsdinančiais meteoritų luitais…

Tai ne didaktika, ne pamokymai, tik viltis, jog, truputėlį žvilgterėję atgal, pasidairę aplink, vaikai pasiims į ateitį nors kokį niekutį, už kurio laikydamiesi tvirčiau įaugs į savo žemę. Tai kvietimas suaugusiesiems papildyti knygutės turinį savo pasakojimais, pačių išgyventomis istorijomis.

Leave a Reply